DİNİ TABLOLAR.

 

Dini Tablolar.

 

Dini tablolar, birbirinden sık tasarımlar ve istenilen olculerde yapılabilmektedir. Dini tablolar da en cok tercih edilen Hilye-i Serif'lerdir. Dini tablolar'a ilham kaynağı olan Hilyeler birbirinden sık tasarımlarla evinizin duvarında yerini almaktadır. Hilye-i Serif orneklerinde gecen konular Peygamber Efendimizin nasıl Peygamber oldugunun tasviridir, Besmele ile baslayan hilyeler 4 halifenin  ismiyle cevrelenir. Dini Tablolar'dan Hilyeler lacivert zemin uzerine cicek ve yaprak motifleri kullanılarak tezyin edilmiştir. Hilye-i Serifler değişik renk ve desenlerde olabilmektedir.

Dini Tablolar'da kullanılan diğer motifler ise ALLAH (c.c) Ve Hz Muhammed Yazılarıdır. Yine Bu yazılarda istenilen renk, desen ve olculerde yapılabilmektedir. Dini Tablolar da besmele yazıları, mevlana figurleri cesitli hatlar olabilmektedir.  Dini tablolar belirli karakterlerde ve desenlerde uzerlerine doku varak uygulaması da yapılabilmektedir. 

Dini Tablolar 50x50 cm doku varaklı ALLAH (c.c) ve Hz Muhammed Yazıları.  Uzerlerini altın yaldızlı doku varak uygulaması yapılmıştır. Birbirinden farklı renkte Dini Tablo modelleri icin http://www.canvasistanbul.com/ressamlar-ve-klasikler/hat ve de http://www.canvasistanbul.com/ressamlar-ve-klasikler/ferman