CANVAS BASKI.

 

Canvas Baskı

 

Canvas Baskı Ressamların resim yaptığı tual bezine programlar aracılığı ile resimlerin gönderilmesidir. Canvas Baskı fotograflardan ve yağlıboya resproduksiyonlarından  baskı yapılabilmektedir. Canvas Baskı larda en onemli unsur, kullanılan bezin %100 pamuklu olması ve iç mekan baskı makineleri  ile baskı yapılmasıdır. Canvas Baskı bu tarz detayların dışında yapılırsa, gorsellik açısından cok kotu sonuclar ortaya çıkabilir. 

Canvas Baskı larda resmin kalitesi oldukça onemlidir. Dusuk cozunurluklu resimler, goruntu kalitesi iyi olmayan sonuclara neden olur.  Canvas Baskılarda en onemli detaylar, renk ozeliklerinin oldukca net olmasıdır. İç mekan baskı makinleri ile yapılan baskılarda, %100 pamuklu kanvas bezine boyaların net emilmesi sağlanır. Bez boyayı emerek uzun yıllar tablonun kullanıımına olanak sağlar. Renkler solmaz, tıpkı bir yağlıboya gibi omurluktur. 

Canvas Baskı , pamuklu beze basıldıktan sonra isteğe gore 3cm, 5cm'lik kasnaklar ile cercevelenir. Bu kasnaklama işlemi resmin dış cerceveye ihtiyac duymadan uzun yıllar kullanılmasını sağlar. Uzerlerine vernik çekilen Kanvas Baskı'lar  suya karşı koruma sağlanır. Canvas Baskı alırken ucuz urunlerden uzak durun. Ucuzluk bu resimlerin kalitesini dusuren en onemli unsurlardan biridir.